|
|
Tejaratbank
صفحه ویژه نابینایان و کم بینایان
|
شنبه 10 خرداد 1399
اخبار و اطلاعیه ها
  • شما اینجا هستید
      
    • تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۳|
     تعداد بازدید: 194
     وزیر اقتصاد در نشست هم اندیشی با اساتید و نخبگان دانشگاهی سیستان و بلوچستان تاکید کرد؛
     حذف شکاف سرمایه از طریق جلب سرمایه گذاری خارجی با تحریک عوامل بومی و منطقه ای
     وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست هم اندیشی با اساتید و نخبگان دانشگاهی سیستان و بلوچستان که در محل دانشگاه این استان برگزار شد، گفت: در سیستان و بلوچستان این ظرفیت وجود دارد که شکاف سرمایه را از طریق جلب سرمایه گذاری خارجی با تحریک عوامل بومی و منطقه ای حل کنیم.
     به گزارش شبکه اخبار اقتصاری و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در جمع اساتید و دانشگاهیان سیستان و بلوچستان بر تشکیل نشست های اندیشه ورزی اساتید دانشگاه با مسئولان حوزه اقتصادی استان در بازه زمانی هر سه ماه یکبار تاکید کرد.

     وی با بیان اینکه رشد 20 درصدی منابع در کشور از دیگر موفقیت های این مدت است اظهارداشت: این موفقیت ها در حالی بدست آمده که دشمنان تمام تلاش خود را برای وارد کردن ضربات اقتصادی به کشور بکار گرفته اند.

     دژپسند تاکید کرد: اگر تک تک ایرانیان عزم خود را جزم کنند می توان مشکلات کنونی در عرصه اقتصادی کشور را به حداقل رساند.

     وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه قدرت ایران هم اینک به جایگاه خوبی رسیده است گفت: برای رسیدن کشور به رفاه باید قدرت ملی افزایش یابد.

     وی تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت های داخلی برای رونق و توسعه اقتصادی کشور استفاده کرد.

     وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ظرفیت های سیستان و بلوچستان گفت: این استان از ظرفیت های بالقوه اقتصادی نظیر اقیانوس، مرزهای طولانی، معادن و غیره برخوردار است.

     دژپسند تاکید کرد: ضروری است برای استفاده بهینه از ظرفیت های سیستان و بلوچستان، اساتید دانشگاه، نخبگان و فرهیختگان علمی این استان به بررسی دقیق مشکلات و ارائه راهکار ها برای برون رفت از آن بپردازند تا با استفاده از ظرفیت های بیکران این خطه، آن را به اهرم توسعه کشور تبدیل کرد.

     وی با بیان اینکه چابهار به عنوان یک منطقه خاص می تواند سکوی پرش نیمه شرقی کشور باشد گفت: اگر سند آمایش سیستان و بلوچستان بخوبی تهیه و اجرا شود تحول استان را به همراه دارد.

      دژپسند افزود: عزم دولت برای توسعه سواحل مکران و تبدیل آن به سکوی پرش اقتصادی منطقه جدی است.

     وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به سود آوری سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان به سرمایه گذاران خارجی و داخلی توصیه کرد: با توجه به سود آوری کلان سرمایه گذاری در این استان و فراهم بودن زمینه های لازم، به این منطقه جذب شوند.