|
|
Tejaratbank
صفحه ویژه نابینایان و کم بینایان
|
دوشنبه 20 مرداد 1399
اخبار و اطلاعیه ها
  • شما اینجا هستید
      
    • تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۰۶|
     تعداد بازدید: 158
     وزیر اقتصاد در جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان عنوان کرد؛
     بیشترین گلایه مردم، عدم اطلاع رسانی از وقوع سیل بود
     وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان گفت: هیچ بحث و شکی در خصوص سنگینی حجم سیل در استان گلستان نیست ولی گلایه های مردم از عدم اطلاع رسانی های جدی و شفاف در این زمینه بود.
     به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با بیان اینکه سیل اخیر درحالی اتفاق افتاد که بسیار سنگین تر از تجربه سیل سال ١٣٨١ بود، افزود: این سیل خسارت بسیار کمتری به مردم وارد کرد. 
     وی با اشاره به اینکه مدیران به شدت درگیر این حادثه تلخ بودند، اظهار داشت: مردم در شهرستان های گنبد و آق قلا نگران امنیت خانه های خود هستند. 
     وزیر اقتصاد در خصوص پیشگیری و پیش بینی این حوادث طبیعی، تصریح کرد: واحدهای مسکونی که بیمه بودند با حضور شخص مدیرعامل بیمه ایران در ناحیه امن قرار گرفتند.
       وی ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ بیمه، گفت: از آنجا که اقتصاد استان بر پایه کشاورزی است، بیمه محصولات کشاورزی می تواند در این خصوص راهگشای کشاورزان استان باشد. 
       دژپسند با تاکید بر واگذاری وام و تسهیلات به سیل زدگان در راستای گذر از وضعیت فعلی، افزود: باید در این خصوص تعیین تکلیف شود، چراکه ساکنان مناطق سیل زده در بازپرداخت وام ها به مشکل برخواهند خورد. 
     وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: علاوه بر لایروبی رودخانه ها باید در پی انجام برنامه ریزی طرح های بنیادی بلند مدت تر باشیم. 
       دژپسند همچنین ضمن تاکید بر تغییر ساختار اقتصادی استان، اظهار داشت: برای این استان نیاز است چاره اندیشی اساسی طی برنامه های میان مدت متمایل به بلند مدت صورت گیرد.