بانک تجارت

X

سلام

امروز چه کمکی میتوانیم به شما بکنیم؟

   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۱۹|
   تعداد بازدید: 2324
   رئیس امور مالی شرکت پتروشیمی پارس:
   بزرگترین واحد استحصال اتان کشور مشتری ویژه بانک تجارت
   شرکت پتروشیمی پارس با 1200 نفر پرسنل به عنوان بزرگترین واحد استحصال اتان کشور در منطقه ویژه بوشهر فعالیت می‌کند. همکاری این شرکت با بانک تجارت دلیل مهمی شد تا گفت‌وگویی را با فریدون امیری رئیس امور مالی شرکت پتروشیمی پارس انجام دهیم.

   فریدون امیری رئیس امور مالی شرکت پتروشیمی پارس در گفت‌وگو با روابط عمومی بانک تجارت و در تشریح نوع فعالیت و محصولات این شرکت گفت: پتروشیمی پارس از سه واحد تولیدی تشکیل‌شده که شامل واحد «استحصال اتان»، واحد «اتیل بنزن» و واحد «استایرن منومر» است. این شرکت با ظرفیت اسمی چهار میلیون و 481 هزار تن محصولات پتروشیمی، شامل یک میلیون و 600 هزار تن اتان، 980 هزار تن پروپان، 570 هزار تن بوتان، 86 هزار تن گسولین، 645 هزار تن اتیل بنزن، 600 هزار تن استایرن منومر و 14 هزار تن مخلوط بنزن و تولوئن بزرگترین واحد استحصال اتان در کشور به شمار می‌رود.

   این مسئول شرکت پتروشیمی پارس اضافه کرد: همانگونه که اشاره شد واحد استحصال اتان چهار محصول تولیدی دارد که خوراک واحدهای پتروشیمی است و بخشی از محصول واحد استایرن منومر نیز صادر می‌شود و بخشی از آن هم به صنایع داخلی تخصیص پیدا می‌کند. البته با توجه به رشد نیاز داخلی میزان صادرات کاهش یافته و تامین نیاز بازار داخلی در اولویت قرار گرفته است.

   رئیس امور مالی شرکت پتروشیمی پارس با اشاره به میزان اشتغالزایی این شرکت گفت: تعداد نیروی کار شاغل در پتروشیمی پارس حدود ۱۲۰۰ نفر است و بیش از ۳ هزار نفر هم به صورت غیرمستقیم با این مجموعه همکاری دارند. وی افزود: شرکت پتروشیمی پارس با توجه به صادرات حدود ۴۰ درصد محصولات خود در زمینه ارزآوری نیز نقش بسزایی دارد.

   امیری درباره ابعاد همکاری پتروشیمی پارس با بانک تجارت اظهار کرد: بانک تجارت به‌عنوان شریک تجاری شرکت پتروشیمی پارس به شمار می‌رود و همکاری این دو مجموعه از زمان تاسیس شرکت تا به امروز همواره روند صعودی داشته و ما از خدماتی که این بانک ارائه داده است استفاده مطلوب را داشته‌ایم.

   رئیس امور مالی شرکت پتروشیمی پارس یادآور شد: از زمانی که پروژه این شرکت در منطقه ویژه بوشهر استارت خورد بانک تجارت با افتتاح شعبه و ارائه خدمات اختصاصی، حامی مجموعه ما و سایر مجتمع‌های پتروشیمی منطقه بوده است. بانک تجارت در شرایط تحریم و دشواری‌های اقتصادی حاصل از آن نیز در کنار مجموعه ما بوده و با نهایت توان و امکانات خود پشتیبان پتروشیمی پارس است. شرکت نیز بانک تجارت را جزو ذینفعان و عضوی از خانواده خود می‌داند و با توجه به رفتار حرفه‌ای و بسیار خوبی که از کارکنان و مجموعه بانک تجارت دیده شده آینده روشنی برای این همکاری متصور هستیم.

   لینک ویدئوی مصاحبه